Szkolenia stacjonarne w Merserwis

Szkolenia stacjonarne są wykonywane w siedzibie firmy Merserwis przy ul. Andersa 10 w Warszawie. Zwykle są to szkolenia indywidualne lub w grupach maksymalnie 3-4 osobowych, ponieważ uważamy, że szkolenia w większych grupach stają się nieefektywne. W lepszym zrozumieniu specyfiki poszczególnych pomiarów oraz funkcjonalności miernika pomagają nam liczne pomoce dydaktyczne, w które zaopatrzona jest nasza sala konferencyjno-szkoleniowa.
W trakcie naszych szkoleń stacjonarnych korzystamy z ogólnodostępnych urządzeń czy tablic demonstracyjnych takich jak m.in.:
- Metrel MI 3298 P1 - do nauki pomiarów napięć rażenia oraz rezystancji/impedancji uziemienia
- Metrel MI 3088 - do nauki pomiarów instalacji fotowoltaicznych
- Metrel MI 2166 - do nauki pomiarów instalacji elektrycznych niskiego napięcia
- Metrel MI 3300 - do nauki pomiarów bezpieczeństwa maszyn i urządzeń
- Metrel MI 2891 - do nauki pomiarów związanych z analizą jakości energii
- GW Instek GDB-03 - do nauki obsługi oscyloskopów
- GW Instek GRF-1300A - do nauki obsługi analizatorów widma
- Balometry DBM 610 oraz DBM 620 wraz z fartuchami oraz statywem i kratownicą pomiarową: do nauki pomiarów wentylacji na anemostatach i kratkach nawiewnych
- W pełni wyposażone mierniki do badania wentylacji AMI 310, MP 210 i VT 210 wraz z sondami: wiatrakowymi, cieplno-oporowymi, termo-higrometrycznymi, rurkami Pitota oraz zestawem stożków pomiarowych: do nauki pomiarów wentylacji na anemostatach oraz wewnątrz kanałów wentylacyjnych
- Analizatory spalin wraz z drukarką: E500, KIGAZ 80, KIGAZ 110, KIGAZ 210: do nauki pomiarów związanych za analizą spalin kotłów grzewczych
Do stworzonych przez nas pomocy należą między innymi:
- Stanowisko do przeprowadzania szkoleń z wykonywania pomiarów instalacji niskiego napięcia: wyposażone w elementy instalacji jednofazowych i trójfazowych.
- Stanowisko do szkolenia z pomiarów bezpieczeństwa stacji ładowania pojazdów elektrycznych wyposażone w trójfazową stację ładowania (EVSE) ze złączem typu 2 pracującą w trybie 3.
- Stanowisko do szkolenia z pomiarów rezystancji/impedancji uziemienia obiektów instalacji niskiego, średniego oraz wysokiego napięcia pozwalające na naukę pomiarów m.in. metodą techniczną, udarową, wysokoczęstotliwościową jak również metodami z użyciem cęgów sztywnych oraz cewek Rogowskiego, a także do szkolenia z pomiarów napięć rażenia pozwalające na naukę pomiarów napięć dotykowych i krokowych.
- Tablica demonstracyjna Delta OHM przedstawiająca systemy rejestratorów bezprzewodowych HD35 i HD50.
- Stanowiska do wykonania przykładowych pomiarów prędkości przepływu i wydatku powietrza: anemostat (dla sond wiatrakowych, tub pomiarowych oraz balometrów), tunel aerodynamiczny (dla sond cieplno-oporowych, rurek Pitota) i kalibrator ciśnienia (dla manometrów różnicowych).
Zobacz również:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |